Jump to content
OFPmafia.eu

Vážení návštěvníci, vážení členové, komunito. Vzhledem k množícím se dotazům, bychom vás informovali, že naše projekty OFPmafia a TS-Sim jsou především určené pro vás, komunitu, čímž můžete neomezeně bez jakýchkoliv omezení (bez porušení podmínek) nahrávat a sdílet vaší tvorbu přímo na našich stránkách.

Děkujeme, za pochopení a těšíme se na vaši tvorbu.

487376

OMSI - Developer
 • Content Count

  88
 • Joined

 • Last visited

 • Days Won

  16

Everything posted by 487376

 1. 487376

  [WiP] SOR NB Pack

  Zostávajú nám už iba niektoré textúry a skripty? Necháme to na vašej predstavivosti. ------------------------------ Are there just some last textures and scripts remaining? We will keep it on your own imagination.
 2. 487376

  [WiP] SOR NB Pack

  ..a čoskoro vás čaká veľká novinka!
 3. 487376

  [WiP] SOR NB Pack

  Už som sa pár krát vyjadril, že žiadne testovacie verzie ani nič podobné pred oficiálnym vydaním prvej verzie (1.0.0) vydávať nebudeme.
 4. 487376

  [WiP] SOR NB Pack

  Ďakujeme. Vydanie plánujeme na december 2016.
 5. 487376

  [WiP] SOR NB Pack

  Čo sme si tento krát pre vás pripravili? Aká nová funkcia bola vytvorená? ------------------------------ Guess what we have prepared for you today? What function had been created?
 6. 487376

  [WiP] SOR NB Pack

  Áno, správne, jedná sa o jednotku SCR! Na voze sa to prejaví znížením max. výkonu na 30%, aby sa zachovala podmienka dodržovania emisnej normy Euro 5 EEV.
 7. 487376

  [WiP] SOR NB Pack

  Rozhodli sme sa, že vám budeme odhalovať funkcie autobusu postupne formou hádaniek. Čo sa nám na autobuse stalo, čo nám zlyhalo? Ako sa bude autobus chovať, ak nastane táto porucha?
 8. 487376

  [WiP] SOR NB Pack

  Zvuky by som potreboval len nahrať, strih a úpravy si spravíme sami. Na Facebooku aj tu, na OFP, ste sa pýtali na nejaké obrázky z kabíny.. našiel som dva staršie (tuším 31.01.2016), ešte keď som doexportoval novú kabínu. Niektoré detaily boli zmenené a/alebo opravené, napr. pedále alebo nejaké chyby v textúrach, prípadne niektoré podsvietenia na VDO.
 9. 487376

  [WiP] SOR NB Pack

  To je ešte nič, čaká ma ešte minimálne dvojnásobok práce na tomto addone. Skriptovanie bude tiež velmi zdĺhavé a náročné.. A to nerátam strih zvukov a podobne.
 10. 487376

  [WiP] SOR NB Pack

  vojta12: Pracovisko vodiča nie je zatiaľ úplne hotové. Až bude kompletne hotové, fotky určite pridám. Inak čo sa týka hodín práce, ktorú som do toho investoval.. na projekte sa k dnešnému dňu pracuje 246. deň a denne pracujem cca 2 - 3 hod (v priemere), takže celkovo som tvorbou addonu strávil približne 500 - 750 hodín.
 11. 487376

  [WiP] SOR NB Pack

  Je to skript ovládajúci poruchy. okoun: Nie je sa čoho obávať, model chceme dokončiť a vydať. Neradi by sme zahodili našu prácu.
 12. 487376

  [WiP] SOR NB Pack

  Pekný večer prajem. V poslednej dobe noviniek síce ubúda, no práca na addone aj tak pokračuje. Dnes Vám neukážem nič z hry, ale iba menšiu ukážku toho, čo som stihol spraviť za posledný týždeň. Momentálne prebieha písanie skriptov pre iné súčasti autobusu. Kto uhádne, z ktorého skriptu je nasledujúca ukážka použitá?
 13. 487376

  [WiP] SOR NB Pack

  Bude mať klasickú signalizáciu, ako majú bratislavské a všetky ostatné iné NB18.
 14. 487376

  [WiP] SOR NB Pack

  Dnešný menší postup v zadnej časti interiéru a na časti exteriéru (nálepky, blatníky). Zajtra budem pokračovať na zadnej časti, spravím nejaké detaily v okolí kĺbu, potom prekopírujem všetky vyhovujúce meshe (mesh je napríklad označovač, svetlo,..) do prednej časti a interiér bude z väčšej časti hotový. Takisto som ešte trošku zapracoval na svetlách, teda je vidno rozdiel pri použití hmlových svetiel v kombinácii s diaľkovými alebo stretávacími svetlometmi. Pri diaľkových svetlometoch som mierne upravil ich ovládanie: krátkym stlačením tlačítka F (prípadne inej klávesy priradenej na spustenie diaľkových svetlometov) sa spustí iba tzv. svetelná húkačka, dlhším pridržaním (približne 1,5 sekundy) sa diaľkové svetlomety spustia natrvalo. Ovládanie som upravil taktiež aj pre smerovky: rovnakým tlačítkom, akým ste smerovku zapli, ju môžete aj opätovne vypnúť. Takisto ostala funkčná aj klávesa na vypínanie smeroviek. Nálepky v exteriéri. Pomocou špeciálnej premennej ich bude možné pre každý repaint vypnúť. Poznámka: Textúra dverí ešte nie je finálna! Bzučiak sa bude ešte meniť za starší typ, ktorý bratislavské SORky majú. Exteriérový pohľad na autobus. Porovnanie režimov svetiel (1: stretávacie svetlomety, 2: stretávacie + hmlové svetlomety, 3: diaľkové svetlomety, 4: diaľkové + hmlové svetlomety). Originálny obrázok nájdete tu (7680x4320). Takisto som mal nápad, ako vylepšiť ovládanie retardéru. Tí, ktorí máte radiacu páku ako Logitech G27 by ste mohli voliť silu retardéru zaradením príslušného "prevodu". Klasické ovládanie pomocou PageUp/PageDown je takisto zachované. Dúfam, že sa vám obrázky páčia. :) Želám šťastný nový rok 2016! ;)
 15. 487376

  [WiP] SOR NB Pack

  Dobrý neskorý večer prajem. Vianoce sa nám blížia a vianočný zhon je stále intenzívnejší. Tvorbu autobusu toto vianočné obdobie nejako neovplyvnilo. V poslednej dobe som ani ja, ani Tomo nemali čas, takže projekt ako taký stál vyše mesiaca (viem, nie je to moc potešujúca správa). Všetko by som ale rád napravil počas blížiacich sa prázdnin, kedy budem mať naozaj dostatok času na seba a takisto aj na tento, myslím, že skvelý projekt. Čo sa nám ale od posledných obrázkov zmenilo? Odhliadnuc od toho, že sme mali skutočne málo času, predsa len sa niečo málo spravilo, najmä teda skripty (nejaké tie detaily čo sa týka palubovky a ostatných drobností) a pár drobností na interiérovej časti autobusu, hoci zatiaľ mimo hry. Na záver by som vám ale chcel popriať príjemné prežitie blížiacich sa sviatkov a všetko dobré do nového roku 2016!
 16. 487376

  [WiP] SOR NB Pack

  Ďakujem. DOGEmaster a ostatní: Bol by som rád, ak by som si mohol pridávať novinky sem sám. Na web(y) pridávam len niektoré novinky, na Facebooku chcem aby toho bolo viac.
 17. 487376

  [WiP] SOR NB Pack

  Zimný test v Dolných Kouniciach. Čo na to poviete?
 18. 487376

  [WiP] SOR NB Pack

  Najnovšie obrázky z tvorby!
 19. 487376

  [WiP] SOR NB Pack

  Najnovšie obrázky z tvorby..
×
×
 • Create New...

Important Information

By using this website you agree to Terms of Use, Privacy Policy, Guidelines. We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.