Jump to content
OFPmafia.eu

Vážení návštěvníci, vážení členové, komunito. Vzhledem k množícím se dotazům, bychom vás informovali, že naše projekty OFPmafia a TS-Sim jsou především určené pro vás, komunitu, čímž můžete neomezeně bez jakýchkoliv omezení (bez porušení podmínek) nahrávat a sdílet vaší tvorbu přímo na našich stránkách.

Děkujeme, za pochopení a těšíme se na vaši tvorbu.

Viktor Ježek

OMSI - Developer
 • Content Count

  364
 • Joined

 • Last visited

 • Days Won

  26

Viktor Ježek last won the day on January 2 2018

Viktor Ježek had the most liked content!

Community Reputation

23 Neutral

About Viktor Ježek

 • Birthday 08/20/1996

Osobní údaje

 • Gender
  Muž
 • Steam ID
  sharkoncz
 • Nationality
  Česká

Recent Profile Visitors

3,153 profile views
 1. Zobrazit soubor OMSI Map Tools Chybí vám v mapě nějaký objekt nebo spline? Tak tento prográmek je ideální právě pro Vás, protože vám usnadní práci. Stačí vybrat složku z mapou a už se vám na záložce Missing Objects a/nebo Missing Splines, objeví seznam chybějících věcí. Tento progámek je taky vhodný pro tvůrce map. ___________________________________________________________________ This application focuses on two different types of OMSI user: regular drivers who are experiencing problems with missing objects/splines when loading maps, or those who want to uninstall a map and get rid of unnecessary content. This tool will provide you the exact objects/splines you are missing, making your task of asking support much more efficient. map designers who are creating medium to complex maps which use a considerable variety of scenery objects and splines. It will provide information about which objects/splines your map is using. It's natural sometimes to forget to include important object or spline packages within our map files, thus having to release additional patches to fix these missing files issues. This will hopefully decrease these occurrences. The application is very simple to use. It’s meant to be simple and effective. All the information is directly extracted from the tile (.map) files. Functionalities: (NEW IN 2.0) Provides information about which Scenery Objects and Splines you are missing in order to run a specific map. By analyzing a map, the application will compare your contents to the map structure, and it will check which of them you don’t have in your OMSI folder. Provides summarized information about the objects and splines used by your map (amount of objects and splines) Provides analytical information about the objects and splines used by your map (exhaustive file and folder list, so you can always keep track accurately of which content folders your map is using) Provides an extra function to automatically copy used objects and splines to another folder It includes a quick guide with general information and usage instructions. Read it. Submitter Viktor Ježek Submitted 20.10.2013 Category Ostaní Autor Thiago Sobral Heslo  
 2. Ahoj, autor uvolnil autobus ke stažení zdarma. Již tedy nepotřebuješ sériové číslo, stačí si jej stáhnout z tohoto webu.
 3. Viktor Ježek

  SOR NB12

  Do doby, než budou nové zprávy o průběhu vývoje autobusu SOR NB12 toto téma uzamykám!
 4. Potřebujete poradit s OMSI? Pokud budu moct, tak vám rád poradím.

×
×
 • Create New...

Important Information

By using this website you agree to Terms of Use, Privacy Policy, Guidelines. We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.