Jump to content
OFPmafia.eu

Vážení návštěvníci, vážení členové, komunito. Vzhledem k množícím se dotazům, bychom vás informovali, že naše projekty OFPmafia a TS-Sim jsou především určené pro vás, komunitu, čímž můžete neomezeně bez jakýchkoliv omezení (bez porušení podmínek) nahrávat a sdílet vaší tvorbu přímo na našich stránkách.

Děkujeme, za pochopení a těšíme se na vaši tvorbu.

Sign in to follow this  
Jazz

Mody do CiM2? Ano!

Recommended Posts

Pamatujete si, jak jsem sem občas psal reporty ohledně toho, jak to vypadá s mody do CiM2? Celou tu dobu jsem sledoval aktivitu německých modderů, kteří si dali tu práci a snažili se dostat do jinak neprolomitelných .bundle souborů. A hádejte, co se stalo...

 

Dovolte mi představit moddera jménem eis_os, který mimo jiné prolomil i první CiM. O prolomení druhého Cities in Motion se snaží víceméně od jeho vydání, poslední dobou vypadal, že to vzdá, ale nakonec se vzchopil, naprogramoval tzv. "Binary patcher" a nyní je možné "vpíchnout" do bundlu dodatečný obsah. Prozatím modely prolomit nejdou, ovšem skriptové módy už začínají.

 

A copak nám eis_os připravil za vychytávky? Tak například chodník pro chodce bez vozovky (0 jízdních pruhů), naopak chodník se 4 jízdními pruhy pro komplexní přestupní terminály tramvají a dnes nově ještě "chodník bez chodníků". Ten bude fungovat velmi pěkně například v parcích.

 

Toto ovšem není všechno. eis_os se snažil a přinesl další mody. Jeden z nich byl vysoce postrádán a to je možnost zastavovat s tramvajemi ve stanici metra. Ovšem nejedná se o oficiální podporu, takže se musí počítat s určitými kompromisy. Například abychom mohli udělat ze stanice metra i tramvajovou zastávku, tak musíme nejdřív postavit jeden ze dvou levnějších modelů, přes který potom pomocí vylepšování (upgradování) postavíme nejdražší stanici metra, která už ovšem bude podporovat i tramvaje.

 

Jakožto poslední mod byly přidány zvětšené vozovny tramvají. Malá vozovna pojme nově 12 vozů místo současných osmi a velká vozovna 20 namísto 16 vozů. Tento mod tak důležitý neni, protože kapacitu garáží/vozoven/dep/loděnic můžeme již delší dobu upravovat pomocí pravidel (rulesetů). Pro získání nových kapacit vozoven je nutné vozovnu "downgradnout" na levnější variantu a poté vylepšit (upgradnout) na novější.

 

Jak to nainstalovat?

Instalace je poměrně složitější, ovšem probíhá v prohlížeči.

 

0.) Pro jistotu si zazálohujte složku \Cities in Motion 2\CIM2_Data\Data\Bundles\Game

1.) Stáhněte si balíček s mody a vyberte si jeden z nich, popř. oba (soubor .patch)

     Mod s označením Player.bundle zvětšuje tramvajové vozovny a povoluje tramvaje ve stanicích metra

     Mod s označením Roads.bundle přidává nové typy chodníků

2.) Jděte do sekce s JSBinaryPatcherem a načtěte jej ze složky, kam jste balíček s mody rozbalili.

3.) Dále se vás Patcher zeptá, který soubor má nahradit. Navečte jej tedy do složky, kde se nachází soubory .bundle, což je X:\Program Files (x86)\Steam\steamapps\common\Cities in Motion 2\CIM2_Data\Data\Bundles\Game a vyberte zde Player.bundle nebo Roads.bundle. Podle toho, který mód zrovna nahrazujete.

4.) Patcher Vám vrátí upravený soubor .bundle, který vložte do stejné složky, jako je uvedeno u bodu č. 3.

5.) Hotovo! Mod je nainstalován!

Share this post


Link to post
Share on other sites
Guest Tomáš Blahovec

Zdravím, mám dotaz hlásí mi to Error ohledně velikostí souborů
Poradíte někdo prosím co s tím ? 

Edited by Tomáš Blahovec

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Sign in to follow this  

×
×
  • Create New...

Important Information

By using this website you agree to Terms of Use, Privacy Policy, Guidelines. We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.