Jump to content

Vážení návštěvníci, nechceme omezovat vaše procházení naším webem, nebo vás jakkoliv omezovat, ale chtěli bychom vás tímto požádat o deaktivaci vašeho adblocku na našich stránkách. Naše stránky patří mezi ads-friendly a vzhledem k neziskovosti našich webů, reklamy patří mezi náš jediný zdroj příjmu, kterým zajišťujeme kompletní provoz našich webů, které provozujeme. 
Děkujeme.

Jazz

Mody do CiM2? Ano!

Recommended Posts

Pamatujete si, jak jsem sem občas psal reporty ohledně toho, jak to vypadá s mody do CiM2? Celou tu dobu jsem sledoval aktivitu německých modderů, kteří si dali tu práci a snažili se dostat do jinak neprolomitelných .bundle souborů. A hádejte, co se stalo...

 

Dovolte mi představit moddera jménem eis_os, který mimo jiné prolomil i první CiM. O prolomení druhého Cities in Motion se snaží víceméně od jeho vydání, poslední dobou vypadal, že to vzdá, ale nakonec se vzchopil, naprogramoval tzv. "Binary patcher" a nyní je možné "vpíchnout" do bundlu dodatečný obsah. Prozatím modely prolomit nejdou, ovšem skriptové módy už začínají.

 

A copak nám eis_os připravil za vychytávky? Tak například chodník pro chodce bez vozovky (0 jízdních pruhů), naopak chodník se 4 jízdními pruhy pro komplexní přestupní terminály tramvají a dnes nově ještě "chodník bez chodníků". Ten bude fungovat velmi pěkně například v parcích.

 

Toto ovšem není všechno. eis_os se snažil a přinesl další mody. Jeden z nich byl vysoce postrádán a to je možnost zastavovat s tramvajemi ve stanici metra. Ovšem nejedná se o oficiální podporu, takže se musí počítat s určitými kompromisy. Například abychom mohli udělat ze stanice metra i tramvajovou zastávku, tak musíme nejdřív postavit jeden ze dvou levnějších modelů, přes který potom pomocí vylepšování (upgradování) postavíme nejdražší stanici metra, která už ovšem bude podporovat i tramvaje.

 

Jakožto poslední mod byly přidány zvětšené vozovny tramvají. Malá vozovna pojme nově 12 vozů místo současných osmi a velká vozovna 20 namísto 16 vozů. Tento mod tak důležitý neni, protože kapacitu garáží/vozoven/dep/loděnic můžeme již delší dobu upravovat pomocí pravidel (rulesetů). Pro získání nových kapacit vozoven je nutné vozovnu "downgradnout" na levnější variantu a poté vylepšit (upgradnout) na novější.

 

Jak to nainstalovat?

Instalace je poměrně složitější, ovšem probíhá v prohlížeči.

 

0.) Pro jistotu si zazálohujte složku \Cities in Motion 2\CIM2_Data\Data\Bundles\Game

1.) Stáhněte si balíček s mody a vyberte si jeden z nich, popř. oba (soubor .patch)

     Mod s označením Player.bundle zvětšuje tramvajové vozovny a povoluje tramvaje ve stanicích metra

     Mod s označením Roads.bundle přidává nové typy chodníků

2.) Jděte do sekce s JSBinaryPatcherem a načtěte jej ze složky, kam jste balíček s mody rozbalili.

3.) Dále se vás Patcher zeptá, který soubor má nahradit. Navečte jej tedy do složky, kde se nachází soubory .bundle, což je X:\Program Files (x86)\Steam\steamapps\common\Cities in Motion 2\CIM2_Data\Data\Bundles\Game a vyberte zde Player.bundle nebo Roads.bundle. Podle toho, který mód zrovna nahrazujete.

4.) Patcher Vám vrátí upravený soubor .bundle, který vložte do stejné složky, jako je uvedeno u bodu č. 3.

5.) Hotovo! Mod je nainstalován!

  • Like 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Zdravím, mám dotaz hlásí mi to Error ohledně velikostí souborů
Poradíte někdo prosím co s tím ? 

Edited by Tomáš Blahovec

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now

×

Důležité upozornění

Používáním tohoto webu souhlasíte s Terms of Use, Privacy Policy, Pravidla webu. Tento web využívá cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Na stránce s cookies si můžete zobrazit, které soubory využíváme.