Jump to content
Hledat v
 • Více nastavení...
Najít příspěvky obsahující...
Hledat výsledky v..

Recommended Posts

Irisbus Citybus 18M


Včera v pozdních hodinách večer vyšel kloubový Citybus od VonSharka. Jedná se o přepracované modely od Kosaka.

Tyto dva modely vycházejí z původního modelu autobusu Renault/Karosa Citybus, které vytvořil Kosák. Na úpravách se mnou spolupracuje Lukasek1973, autor kloubových Karos, které jsou rovněž v přípravě. Zde jsou informace o 18M verzi, která je k dispozici ke stažení ve verzi 0.1, na konci příspěvku:

1. Model trpí nemocí původního modelu - díry. Celý autobus bude optimalizován, protože obsahuje až příliš mnoho zbytečných polygonů, momentálně je to věc, na které pracuji. Karoserie autobusu je kompletně vysmoothována tam, kde má být, dosazeno nové víko motoru, které ale není děrované, nýbrž řešené fototexturou, což mám v plánu na celý model, kde se to hodí, aby se ušetřily polygony. Ale ještě ho budu muset upravit, neodpovídá tvar.

2. Jsou vyměněny tyče/madla, ty původní z krátké verze autobusu, nemělo smysl upravovat, protože byly multipolygonové (cca 20000 poly), vymodeloval jsem nové, již optimalizované.

3. Kola autobusu byly taktéž multipolygonové, použil jsem kola z Martyho/Daniela Karosky B951/E, ty jsou optimalizované. O tom, zda tyto kola autobus skutečně v realitě má, jsem se přesvědčil, že ano, jak někdo tvrdil, že se tyto kola na Citybus 12M/18M nikdy nedávaly. Maximálně mají jiný profil pneumatik, nýbrž ráfky jsou stejné. Dál o tom nechci slyšet a nechci a nebudu o tom diskutovat.

4. Interiér - Celkově na tom je ještě spousta práce, vpředu musím ještě upravit přechod z vysoké podlahy na nízkou (je to jen blbě ohnutý), chybí sklápěcí plošina, na prošině jsou sedačky, které mají být sklápěcí, jsou tam dané prozatimně klasické. Modelově kabina řidiče nebyla nijak pozměněna, jen byl dosazen JKZ/Mypol z Karosky B951/E, včetně vnitřních panelů BUSE (ty jsou momentálně vyřazeny z provozu, protože mám špatně nakonfigurovaný animovaný text). Vzadu nahoře, zatím, chybí brzdová a směrová světla

5. Model je prozatímně namapovaný z původních textur 12M verze, tudíž připomínám, že na model nemá smysl dělat repainty. Vše bude kompletně přepracováno na nové textury.

6. Zvuky - Jediné, co je zvukově na tomto busu reálné, tak pouze startér a volnoběh (a to ještě blbě, musí se to vyladit), ostatní zvuky motoru je zvuk z MANů NL/NG, které jsem ale mírně vytunil, takže kdo máte slušný subwoofer, to zaručeně pozná. Zvuky dveří jsou z modifikace od Kopecka a jeho kolegy, zvuky výstrahy a ostatní jsou převzaty zatím z Karosy B951/E.

7. Skripty - Celý autobus je postaven na skriptech Karosky B951/E, s nezbytnými úpravami, apeluji tímto na prozatímní automatickou zastávkovou brzdu. Venkovní BUSE plně funkční, přepisovatelná ev. č.

Dále - Čelní sklo - po konverzi původního se strašně znehodnotila kvalita, použil jsem celkové, takže není rozpůlené a pokud zapnete stěrače, tak vám zmizí kapky z celého skla. Zevnitř se kapky neobjevují vůbec - musím to celé opravit. Víko nádrže má být užší a delší, také to musím opravit. Dále se pak musí dodělat tyče nad kloubem, ty střešní kryty tam sice už jsou, ale není to kompletní. Stejně, jako točna kloubu - podlaha, musí se dát jiná textura, je tam nyní textura podlahy, v reálu je tam hrbolkatý plech. Autobus momentálně lze dohromady obsadit 70-ti sedícími/stojícími cestujícími.

Nahlášena chyba - člen DextCz - pokud se vám na autobusu neobjeví textura kloubu (kloub bude bílý), zmenšete texturu - EXT_B941.jpg - z rozlišení 2048x2048 na 1024x1024. Tato textura bude převedena do *.tga a zahrnuta do aktualizace. Děkujeme!

Aktualizace: Na vaši žádost je zde fix na zpětná zrcátka, která vrátí jejich plnou funkčnost. Archiv rozbalte do složky s autobusem, soubor nechte přepsat.

12M verze autobusu, je v raném stádiu vývoje, zatím není v takové fázi, aby ho bylo možné vydat.

Autorem textu je VonShark, omsi.cz fórum


 • Submitter
 • Submitted
  9.8.2015
 • Category
 • Autor
  VonShark
 • Heslo
 • Zpětná kompatibilita s OMSI1
  Ne/No

Share this post


Link to post
Share on other sites

Čau velmi dobrý model akorád mi zlobí černé gumy jak na palubove desce na na kloubu autobusu a sekají se zrcátka pokud se na ně nedívám nevíte jak to opravit?

https://ctrlv.cz/Q9RY

https://ctrlv.cz/UdM9

Edited by ZDAR a.s.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Do příspěvku byl přidán patch na zrcátka. Návod na odstranění chyby najdeš v předposledním odstavci.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Sem si ten citybus 18 stahl jde dobre ale mam ho pod karosou a tu karosu b951 my zmyzela jak mam udelat abych mel karosu u citybus 18

Edited by Jakub Woletz
Uživateli bylo uděleno varování za nevhodné vyjadřování a spamování spojené s 24 hodinovým BANem.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Vysvětle te mi jako tříletýmu, pročse vydávají nedodělané modely? :huh:  :blush:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pročmám bílý kloub??? pomoc help :lol:  :lol:  :lol:  :unsure:  :unsure:  :unsure:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Musíš si změnit texturu EXT_B941E.jpg ve složce OMSI 2/Vehicles/Irisbus_Citybus_18M/texture ze 2048x2048 pixelů na 1024x1024 pixelů, třeba v malování. :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Zdravím, jak udělam repaint na Citybus ? :) nemůžu to nikde najít. díky

 

Popřípadě kdyby mi někdo udělal CTI a nějaký repaint... Díky :) 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Repaintování bude umožněno v dalších verzích. ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now

×

Důležité upozornění

Používáním tohoto webu souhlasíte s Terms of Use, Privacy Policy, Pravidla webu. Tento web využívá cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Na stránce s cookies si můžete zobrazit, které soubory využíváme.