Jump to content
Hledat v
  • Více nastavení...
Najít příspěvky obsahující...
Hledat výsledky v..
Sign in to follow this  
Jaškin

[NÁVOD] Nastavení OMSI 2

Recommended Posts

Ahoj. Rozhodl jsem se Vám zde napsat návod, jak si vylepšit výkon Vaší hry OMSI. Možná někteří budete tady remcat, že co je to za nesmysl a tak. Dobře, je to jen čistě Váš názor, nebudu Vám ho brát. icon_e_wink.gif

No a já bych začal.


1. Nechte OMSI spouštět přes funkci: Spouštět jako správce

2. Naječte si na Nastavení a na kolonku Obecné:

2a. Tohle vezmu opravdu skokem. Jediné, co bych Vám doporučil, je odškrtnout si políčka řidičhýbe hlavou
a Plynulé přechody kamery v pohledu řidiče (Ale tahle funkce záleží na každém hráči).

3. Naječte si na kolonku Advanced:

3a. Nechte zaškrtlé pouze tyto políčka: Zobrazit řidiče ve vlastním autobusu (pokud chcete, ony ty fotky bez řidiče za jízdy vypadají divně icon_mrgreen.gif), Ukazovat nápovědu při prodeji lístků, Load whole map at start. A v žádném případě nemějte zaškrtlé políčko Autosave, tato funkce způsobuje trhání hry!!
3b. A samozřejmě, pokud někdo rád bouráte do chodců a AI vozidel, tak si zaškrtněte příslušné políčka. icon_e_wink.gif

4. Naječte si na kolonku Grafika:

4a. Cílený počet FPS dejte 65FPS (samozřejmě, tahle hodnota se může lišit, každy má přece jiný stroj, je tak??), Počet sousedících tilů dejte na 2-3 (hodnota se Vám zvyší za případu, že máte vyšší FPS, ale to si nastavíte jinde.), Min. velikost objektu dejte na 2.00% a ...na odlesky 6.00% (ověřeno z ofifóra), Odlesky v reálném čase dejte šetrné. Particle Systems můžete zaškrtnout i odškrtnout, znovu záleží na stroji. Max. Particles per Emitter dejte na 100 a poté zaškrtněte No P.S. in Reflexions.
4b. Efekt sluneční záře můžete zaškrtnout i odškrtnout, záleží na hráči. Načítat které objekty dejte hodnotu 3 a V mapě načítat dejte hodnotu 1. Stencil Buffer Efekty, no, pokud máte slabší PC, nechte vše odškrtlé.

5. Naječte si na Grafika (pokročilá):

5a. Zaškrtněte si políčko Použít pouze textury s nízkým rozlišením (tady nevím co to ovlivní, jen jsem se o tom dočetl na ofifóru). Dále si zvyšte hodnotu Max. pameť pro načtení textur ve vys. rozliš. na 4000-5000Mb
5b. No, pojčme ke kolonce Ekonomický mód. Tady si fakt nejsem jistý, zda ty hodnoty mají velký vliv na hru. Každopádně, ve zkratce, hodnoty napište do obdélníčků tak, jak je napíšu, čili: 10.000 - 35.000 a druhé dva obdelníčky: 10.000 - 35.000. Samozřejmě, a znovu to řeknu, že tyto hodnoty se mohou lišit Vašim strojem. Pokud nemáte PC z NASA, chlazený dusíkem. icon_e_wink.gif
5c. Kolonky Use Material Channels si nijak nevšímejte. icon_e_smile.gif

6. Naječte si na kolonku Zvuky:

6a. Zde stačí udělat jen pár věcí, které by však neměly mít vliv na Váši hru. Hodnotu Master Volume dejte na Maximum, hodnotu Stereo Effect dejte na Minimum a hodnotu Max. počet zvuků na Maximum.
6b. Dále tam máte čtyři políčka, z nich nechte zaškrtlé pouze Aktivovat zvuky AI vozidel, Aktivovat zvuky prostředí.

7. Naječte si na kolonku AI doprava:

7a. Zde to vezmu opravdu jen ve zkratce, protože hodnoty si nastaví každý dle libosti. Ale pokud budete chtít provést změnu i u tohoto nastavení, budiž. Hodnotu Max. počet vozidel v provozu: Neplánované (např. auta) dejte, dejme tomu, na 200. Hustota provozu, no, tuto hodnotu si dejte na 50%. Hodnotu Zaparkov. auta dejte na 15%-20%. Maximální počet lidí, hodnota bude na čísle 200 a Počet cestujících na zastávkách budete mít na 100%.
7b. Další nastavení bude záležet, zda máte slabší nebo silnější PC a zda budete mít na dané mapě AI busy.

Slabší sestavy: Hodnotu Plánované (např. autobusy) dejte na 0. Hodnotu Naplánovaná vozidla s jízdn. řádem dejte na 4. Políčko Zkrácený AI list (méně různých typů) můžete nechat odškrtlé.
Silnější sestavy: Tady úplně to samé, jako u slabší sestavy, akorát hodnotu Plánované (např. autobusy) si dejte na 1000, záleží, jak hustý chcete mít provoz AI busů.

8. Další chod Vaší hry záleží pouze na tom, jak si nastavíte Vaši grafickou kartu. Ale je už celkem známou záležitostí, že každému se chová OMSI jinak. icon_e_wink.gifPřeji Vám příjemné hraní a bez nervů!

Jaškin

Edited by Morce98
Opraveno Ã� na Á
  • Like 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
Sign in to follow this  

×

Důležité upozornění

Používáním tohoto webu souhlasíte s Terms of Use, Privacy Policy, Pravidla webu. Tento web využívá cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Na stránce s cookies si můžete zobrazit, které soubory využíváme.