Jump to content
OFPmafia.eu
487376

[WiP] SOR NB Pack

Recommended Posts

Konečne som sa do toho zase po dovolenke pustil a mám niečo nové. :) Snáčsa bude páčiť. ;)

VDO_render_1.jpg

VDO_render_2.jpg

Konštruktívnu kritiku privítam. ;)

• Like 1

Najnovšie obrázky z tvorby..

OMSI2_20150823_220538.jpg
OMSI2_20150823_220543.jpg
OMSI2_20150823_220622.jpg
OMSI2_20150823_220636.jpg
sedacka.jpg

Najnovšie obrázky z tvorby! ;)

OMSI2_20151023_184850.jpg
okna_zahmlievanie.jpg
OMSI2_20151030_155226.jpg
OMSI2_20151030_205122.jpg
  • Like 1

Zimný test v Dolných Kouniciach. :) Čo na to poviete? :)

1.jpg
2.jpg
3.jpg
4.jpg
6.jpg
  • Like 1

Ahoj,

vypadá to skvěle už aby vyšel! Jinak přeji hodně štěstí v tvorbě.  :)  :)

487376

zdroj: FACEBOOK https://www.facebook.com/omsi2bratislava

Obrázky a text k tvorbe SORky

Nálepky kopírovať je zakázané

Vidieť ich možete na FACEBOOKu

Pekný večer prajem.

Po dlhšej dobe mám pre vás niečo nové. Po mojich zdravotných problémoch som sa konečne (asi po 3 týždňoch) dostal dnes a včera k SORke a niečo sme s Tomom spravili. Tomo robil rôzne nálepky (ako pre SORku, tak aj pre TEDOM), ja som ich dával postupne do SORky. Aktuálne ale pracujem na výpočte rosného bodu, s ktorým bude pracovať oveľa reálnejšie zahmlievanie okien, takže určite je sa aj z tejto strany na čo tešiť. A nakoniec, čo sa týka modelu a textúr, spravil som iba pár vecí. Konkrétne som otextúroval kabínu, spravil okná na prednej časti vozu (vzadu už sú), naskriptoval pár blbostí a pridal som aj jeden easter egg, ktorý sa nachádza priamo v kabínových dverách. Ale o tom neskôr.
Ďalšiu novinku by som vám rád odprezentoval asi vo forme videa, predsalen ste ešte nevideli, ako sa niektoré časti tohoto autobusu chovajú a bolo by škoda to neukázať. Dopredu ničale neslubujem, hoci dúfam, že sa dokopem k tomu aby som ho fakt spravil.
Alebo ako nám išiel vývoj SORky. Približné dátumy sú január 2014, december 2014 a samozrejme, najnovšia je z dneška, 7.11.2015.  Čo poviete, zmenil sa SOR k lepšiemu? Ja myslím, že čakanie stálo za to a že vývoj išiel poriadne dopredu!

post-10148-0-65098500-1448390663_thumb.j

post-10148-0-03220700-1448390664_thumb.j

post-10148-0-30185000-1448390664_thumb.j

Edited by Morce98
Korekce po obnově webu

;) Přeji Hodně štěstí při dokončování  ;)

Ďakujem. :)
DOGEmaster a ostatní: Bol by som rád, ak by som si mohol pridávať novinky sem sám. :) Na web(y) pridávam len niektoré novinky, na Facebooku chcem aby toho bolo viac. :)

Edited by Morce98
Korekce po obnově webu

V pohode :D

Dobrý neskorý večer prajem. :)

Vianoce sa nám blížia a vianočný zhon je stále intenzívnejší. :) Tvorbu autobusu toto vianočné obdobie nejako neovplyvnilo. V poslednej dobe som ani ja, ani Tomo nemali čas, takže projekt ako taký stál vyše mesiaca (viem, nie je to moc potešujúca správa). Všetko by som ale rád napravil počas blížiacich sa prázdnin, kedy budem mať naozaj dostatok času na seba a takisto aj na tento, myslím, že skvelý projekt. Čo sa nám ale od posledných obrázkov zmenilo? :) Odhliadnuc od toho, že sme mali skutočne málo času, predsa len sa niečo málo spravilo, najmä teda skripty (nejaké tie detaily čo sa týka palubovky a ostatných drobností) a pár drobností na interiérovej časti autobusu, hoci zatiaľ mimo hry.

Na záver by som vám ale chcel popriať príjemné prežitie blížiacich sa sviatkov a všetko dobré do nového roku 2016! ;)
OMSI2_20151212_232231.jpg

Edited by Morce98
Korekce po obnově webu

Dnešný menší postup v zadnej časti interiéru a na časti exteriéru (nálepky, blatníky). ;) Zajtra budem pokračovať na zadnej časti, spravím nejaké detaily v okolí kĺbu, potom prekopírujem všetky vyhovujúce meshe (mesh je napríklad označovač, svetlo,..)  do prednej časti a interiér bude z väčšej časti hotový. :)
Takisto som ešte trošku zapracoval na svetlách, teda je vidno rozdiel pri použití hmlových svetiel v kombinácii s diaľkovými alebo stretávacími svetlometmi. Pri diaľkových svetlometoch som mierne upravil ich ovládanie: krátkym stlačením tlačítka F (prípadne inej klávesy priradenej na spustenie diaľkových svetlometov) sa spustí iba tzv. svetelná húkačka, dlhším pridržaním (približne 1,5 sekundy) sa diaľkové svetlomety spustia natrvalo. Ovládanie som upravil taktiež aj pre smerovky: rovnakým tlačítkom, akým ste smerovku zapli, ju môžete aj opätovne vypnúť. Takisto ostala funkčná aj klávesa na vypínanie smeroviek. 

2015-12-27-21-03-18.png
Nálepky v exteriéri. Pomocou špeciálnej premennej ich bude možné pre každý repaint vypnúť. Poznámka: Textúra dverí ešte nie je finálna!

2015-12-27-21-03-59.png
Bzučiak sa bude ešte meniť za starší typ, ktorý bratislavské SORky majú.

2015-12-27-21-04-56.png
Exteriérový pohľad na autobus.

SOR_svetla_male.jpg
Porovnanie režimov svetiel (1: stretávacie svetlomety, 2: stretávacie + hmlové svetlomety, 3: diaľkové svetlomety, 4: diaľkové + hmlové svetlomety).  Originálny obrázok nájdete tu (7680x4320).

Takisto som mal nápad, ako vylepšiť ovládanie retardéru. Tí, ktorí máte radiacu páku ako Logitech G27 by ste mohli voliť silu retardéru zaradením príslušného "prevodu". Klasické ovládanie pomocou PageUp/PageDown je takisto zachované.

Dúfam, že sa vám obrázky páčia. :) Želám šťastný nový rok 2016! ;)

Hezky to vypadá. Už teď vypadá kabina jako kdyby ji dělal alterr ;) Doufám že ty soubory textur budou jednoduché. Rád bych si udělal vlastní repaint. Tak či tak PŘEJI ŠTĚSTÍ PŘI PRÁCI!!! :) A doufám že to nedopadne jako u SORky NB 12 :D

Edited by vojta12

Bude to mít zvuk zavírání dveří (signalizace), jako české SORky ?

Bude mať klasickú signalizáciu, ako majú bratislavské a všetky ostatné iné NB18.

Budou i dveře udělané tak, aby se nezavřely věschny stejnou rychlostí ?

Co si připravit všechny dotazy najednou a pak se zeptat pod jedním příspěvkem? :lol::lol::lol::lol:

Pekný večer prajem. :)

V poslednej dobe noviniek síce ubúda, no práca na addone aj tak pokračuje. :)  Dnes Vám neukážem nič z hry, ale iba menšiu ukážku toho, čo som stihol spraviť za posledný týždeň. Momentálne prebieha písanie skriptov pre iné súčasti autobusu.
Kto uhádne, z ktorého skriptu je nasledujúca ukážka použitá? :P

script.jpg

Typuju něco z IBISu. Ale expert nejsem :)

Držím palce a doufám,že to nedopadne jako s modelem Sorky NB12(Daniel).Zatím to vypadá velice hezky a těším se.

Je to skript ovládajúci poruchy. ;)
okoun: Nie je sa čoho obávať, model chceme dokončiť a vydať. :) Neradi by sme zahodili našu prácu.

Ahoj. Můžeš prosím udělat nějaké screenshoty z pohledu řidiče? Díky.

Zatím to vypadá velice dobře a máš pravdu,že zahodit to by byla asi blbost. Nepletuse když řeknu,že za tím jsou hodiny a hodiny práce a úsilí?

Tak to se ani omylem nepleteš okoune :D

Já si to myslel. :D

vojta12: Pracovisko vodiča nie je zatiaľ úplne hotové. ;) Až bude kompletne hotové, fotky určite pridám. :)

Inak čo sa týka hodín práce, ktorú som do toho investoval.. na projekte sa k dnešnému dňu pracuje 246. deň a denne pracujem cca 2 - 3 hod (v priemere), takže celkovo som tvorbou addonu strávil približne 500 - 750 hodín. :)