Mody do CiM2? Ano!

2 posts in this topic

Pamatujete si, jak jsem sem občas psal reporty ohledně toho, jak to vypadá s mody do CiM2? Celou tu dobu jsem sledoval aktivitu německých modderů, kteří si dali tu práci a snažili se dostat do jinak neprolomitelných .bundle souborů. A hádejte, co se stalo...

Dovolte mi představit moddera jménem eis_os, který mimo jiné prolomil i první CiM. O prolomení druhého Cities in Motion se snaží víceméně od jeho vydání, poslední dobou vypadal, že to vzdá, ale nakonec se vzchopil, naprogramoval tzv. "Binary patcher" a nyní je možné "vpíchnout" do bundlu dodatečný obsah. Prozatím modely prolomit nejdou, ovšem skriptové módy už začínají.

A copak nám eis_os připravil za vychytávky? Tak například chodník pro chodce bez vozovky (0 jízdních pruhů), naopak chodník se 4 jízdními pruhy pro komplexní přestupní terminály tramvají a dnes nově ještě "chodník bez chodníků". Ten bude fungovat velmi pěkně například v parcích.

Toto ovšem není všechno. eis_os se snažil a přinesl další mody. Jeden z nich byl vysoce postrádán a to je možnost zastavovat s tramvajemi ve stanici metra. Ovšem nejedná se o oficiální podporu, takže se musí počítat s určitými kompromisy. Například abychom mohli udělat ze stanice metra i tramvajovou zastávku, tak musíme nejdřív postavit jeden ze dvou levnějších modelů, přes který potom pomocí vylepšování (upgradování) postavíme nejdražší stanici metra, která už ovšem bude podporovat i tramvaje.

Jakožto poslední mod byly přidány zvětšené vozovny tramvají. Malá vozovna pojme nově 12 vozů místo současných osmi a velká vozovna 20 namísto 16 vozů. Tento mod tak důležitý neni, protože kapacitu garáží/vozoven/dep/loděnic můžeme již delší dobu upravovat pomocí pravidel (rulesetů). Pro získání nových kapacit vozoven je nutné vozovnu "downgradnout" na levnější variantu a poté vylepšit (upgradnout) na novější.

Jak to nainstalovat?

Instalace je poměrně složitější, ovšem probíhá v prohlížeči.

0.) Pro jistotu si zazálohujte složku \Cities in Motion 2\CIM2_Data\Data\Bundles\Game

1.) Stáhněte si balíček s mody a vyberte si jeden z nich, popř. oba (soubor .patch)

Mod s označením Player.bundle zvětšuje tramvajové vozovny a povoluje tramvaje ve stanicích metra

Mod s označením Roads.bundle přidává nové typy chodníků

2.) Jděte do sekce s JSBinaryPatcherem a načtěte jej ze složky, kam jste balíček s mody rozbalili.

3.) Dále se vás Patcher zeptá, který soubor má nahradit. Navečte jej tedy do složky, kde se nachází soubory .bundle, což je X:\Program Files (x86)\Steam\steamapps\common\Cities in Motion 2\CIM2_Data\Data\Bundles\Game a vyberte zde Player.bundle nebo Roads.bundle. Podle toho, který mód zrovna nahrazujete.

4.) Patcher Vám vrátí upravený soubor .bundle, který vložte do stejné složky, jako je uvedeno u bodu č. 3.

5.) Hotovo! Mod je nainstalován!

1 person likes this

Zdravím, mám dotaz hlásí mi to Error ohledně velikostí souborů
Poradíte někdo prosím co s tím ? 

Edited by Tomáš Blahovec